پیام مدیریت سایت

به وب سایت "مرکزخدمات مشاوره مهرآوران "خوش آمدید.
از اینکه از وب سایت ما دیدن می کنید سپاسگذاریم.
هدف از ایجاد این وب سایت معرفی خدمات، مشاورین و اطلاع رسانی در مورد همایش ها و سمینارهای این مرکز می باشد.

- Y.M

منوی کاربری   عضویت   فراموشی رمز

نظرسنجی

نظر شما درمورد وب سایت مرکز چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

تقویم مطالب

<    «  آذر 1397  »    >
شیدسچپج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

عضویت در خبرنامه
سخن روز

" " آدمیزاد پیر می شود و دو چیز از او جوان می شود : حرص مال و حرص عمر . حضرت محمد (ص )" ******* ********** ************* ********** "میانه روی در خرج یک نیمه معیشت است ،دوستی با مردم یک نیمه عقل و خوب پرسیدن یک نیمه دانش.حضرت محمد (ص)" "
image 1 image 2 image 3 image 1 image 2
شما اینجا هستید: صفحه نخست » خبرها » سمینار انرژی روان مردانه

سمینار انرژی روان مردانه

خبرها | در تاریخ 24 ارديبهشت 1396 | 0 دیدگاه | 298 بازدید | اشتراک گذاری

سمینار انرژی روان مردانه

 

 

در ابتدای قرن بیستم کارل گوستاو یونگ ، تحقیق و مطالعه در مورد رابطه میان کهن الگوها و نمادهای اسطوره ای با التیام و شفا یافتن انسان ها را پیگیری کرد . با شناخت این الگوهای باستانی منطق و فلسفه زندگی خود را بهتر درک می نمایید ، رضایت خاطر بیشتری به دست می آورید و از افکار و رفتارهای منفی و محدود کننده رهایی می یابید . در ضمن این آگاهی ، شناخت عمیق تر و دقیق تری از دیگران به شما می دهد و روابط شما را در حد قابل توجهی بهبود می بخشد . از همه مهمتر اینکه این آگاهی عمیق نسبت به شخصیت و هویت تان ، فرایند استقلال و شکوفایی فردی شما را روشن تر ، آسان تر و سریع تر می نماید . به این ترتیب می توانید هر چه زودتر موهبت های رشد و بلوغ درونی ، موفقیت و شادکامی را به دست آورید .

 

چگونه بفهمیم برای چه چیزی ساخته شده ایم؟! 

اگر کسی بخواهد دنبال چیزی برود که به‌خاطر آن ساخته شده، باید چهار کار انجام دهد:

١) اول این که ارزش داوری‌های دیگران برای او بی‌اعتبار شود؛ زیرا در اکثر مواقع آنچه باعث می‌شود به‌دنبال آنچه واقعاً مایلیم نرویم، داوری‌های دیگران است.

2) دومین مرحله این است که باید ترس از فقر را در وجود خود بسوزاند.

٣) سومین کار این است که با سکوت فراوان به ندای درون خود گوش دهد که این هم در میان ما خیلی کم اتفاق می‌افتد. به سکوت اعتنایی نداریم و طبعاً از احوال خودمان بی‌خبر می‌مانیم. ما بیشتر اوقات بیداریمان را حرف می‌زنیم، هرکس زیاد حرف بزند، نمی‌تواند حرف دل خودش را بشنود. راه پی‌بردن به درون خود، تنها سکوت است. ما اکثراً از احوال دیگران بیشتر از احوال خودمان خبر داریم. سکوتی که در تصوف و سایر شاخه‌‌های عرفان توصیه شده، به‌خاطر خبرگرفتن از حال درون است. گفت‌وگو یعنی روکردن به طرف مقابل و پشت کردن به خود.

۴) کار چهارم این است که با انواع و اقسام درون‌بینی‌ها آشنا بشویم؛ راه‌هایی که فرد توسط آن‌ها به درون خودش نقب بزند. البته این چهار مرحله شرط لازم است، ولی کافی نیست

وشما 28 اردیبهشت میتوانید با یکی از بهترین روشهای درون نگری آشنا شوید

سه سطح تحول در مردانگی روان 

در این روزها مشغول باز طراحی دوره های بیداری قهرمانان درون وسفرقهرمانی مرد هستم وبه همین منظور مشغول مطالعه متون تازه ترجمه شده توسط بنیاد فرهنگ زندگی هستم.

در بین متنها به متنی از بزرگ مرد ادیب وروانشناس آقای رابرت جانسون برخوردم که با توجه به سه داستان قوی به تحلیل روند تحول روانی مردانه انسانها پرداخته است.

جانسون سه سطح برای این تحول قائله؛مردانگی در سطح اول را مردانی میداند که آدمهای ساده وامیدواری هستند و همیشه باور دارند که آنچه در درون آنها هست تنها حقیقت هستی است وبرای توضیح وتبین این مرد از قصه دن کیشوت استفاده میکند.ومیگوید این مردان به کلی منکر ارزش دنیای واقعی وبیرونی هستند.

مردانگی سطح دوم مردان پیچیده ای هستند که اکثر مردمان این نسل در این سطح مردانگی به سر میبرند، از نظر روانی اینها صرفا واقعیت بیرونی را باور دارند ومنکر ارزشمندی دنیای درون میباشند.ویژگی اصلی آنها در زمان کودکی آنست که والدین ومحیط آموزشی واجتماعی مدام این پیام را مخابره کرده اند که باید خیلی آمادگی برای زندگی داشته باشی وگرنه عقب میمانی ،به همین علت آنها مرتب در حال آماده شدن برای آینده هستند پس تا 6سالگی دوزبان آموخته اند واز سه سالگی هم خواندن ونوشتن را شروع میکنند!پس انسانهایی خواهمد شد دلتنگ گذشته ومضطرب به آینده .اما مردانگی بالغ هم به دنیای درونی اهمیت میدهد وهم به دنیای واقعی بیرون وهم جایگاه وپرورش هر دو را جدی میگیرد.خوب متن طولانی شد فعلا خدانگهدار

 

 دوره ای برای تازه وارده ها 

از دیدگاه یونگی همه انسانها صاحب دو قابلیت زنانه ومردانه هستند. در بعضی بخش زنانه قویتر است ودر بعضی بخش مردانه ودر بعضی هم این دو بسیار بهم نزدیکند که در این وضعیت آشوبهای درونی فراوانی رخ میدهد.

قابلیتهای مردانه 8نوع دارند وقابلیتهای زنانه هفت نوع.

اینکه کدام قابلیت در ما بالا یا پایین باشدتاثیر اساسی روی روحیات ،انتخابها وسرنوشت ما دارد. وچنانچه آنها رانشناسیم باعث میشود در قابلیتی گیر بیفتیم وفقط موفق به حل تعدادی مسئله در زندگی باشیم واز طرف دیگرزندگی ما پر از مسائل لاینحل وبلا تکلیف شده باشد.

دوره قابلیتهای مردانه که برگزار میگردد برای ما روشن میکند که در حال حاضر قابلیتها در ما چه وضعیتی دارندومدیریت آنها را چگونه باید انجام دهیم.

در این دوره تاثیر این قابلیتها در شکل دهی کودکی،نوجوانی،جوانی،ارتباط با زنان،ارتباط با مردان،نگاه به روابط ج.ن.س.ی،نوع شغل مناسب،نوع میانسالی و کهنسالی پیشرو،مشکلاتی که این قابلیت میتواند برای خودتان یادر روابط شما با دیگران ایجاد کند،انتخاب رشته تحصیلی،و...

موارد بالا دستاوردهای مستقیم هستند.اما دستاوردهای غیر مستقیم؛

کمک به تحلیل شخصیت پدران وتاثیرات مخرب یا سازنده انرژیهای او بر سبک زندگی وشخصیت شما(پسران ودختران به تفکیک)که میتواندبرزندگی زناشویی آینده شما تاثیرات جدی داشته باشد.

کمک به تحلیل مرد زندگی مشترک یا نامزد شما تا بتوانیدعلل درگیریها ونارضایتی ها وابهامهای ارتباطی با او راپیداکنیدتا بدانید چه چیز قابل تغییر است وچه چیز ...

کمک به خودمردان برای تحلیل زندگیشان به جهت شناخت فرصتها وآسیبهای گذشته ،حال وآینده زندگیشان

کمک به مادران و پدران به جهت تربیت فرزندان براساس شناخت قابلیتهای خود وفرزندشان به منظوردستیابی به یک مدل سالم ارتباطی وتربیتی که مانع تقویت شکاف روابط درحال وآینده گردد.

رسیدن به آرامش ورضایت از طریق رشد قابلیت های خاموش.

کنترل قابلیتهای اغراق شده برای دور شدن از آسیبهای حاصل از این ماسکها واعتیادها.

سمینار :28 اردیبهشت پنج شنبه :6 الی 8 عصر تلفن تماس 32237722-61