پیام مدیریت سایت

به وب سایت "مرکزخدمات مشاوره مهرآوران "خوش آمدید.
از اینکه از وب سایت ما دیدن می کنید سپاسگذاریم.
هدف از ایجاد این وب سایت معرفی خدمات، مشاورین و اطلاع رسانی در مورد همایش ها و سمینارهای این مرکز می باشد.

- Y.M

منوی کاربری   عضویت   فراموشی رمز

نظرسنجی

نظر شما درمورد وب سایت مرکز چیست؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف

تقویم مطالب

<    «  آذر 1397  »    >
شیدسچپج
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

عضویت در خبرنامه
سخن روز

" " آدمیزاد پیر می شود و دو چیز از او جوان می شود : حرص مال و حرص عمر . حضرت محمد (ص )" ******* ********** ************* ********** "میانه روی در خرج یک نیمه معیشت است ،دوستی با مردم یک نیمه عقل و خوب پرسیدن یک نیمه دانش.حضرت محمد (ص)" "
image 1 image 2 image 3 image 1 image 2
شما اینجا هستید: صفحه نخست » خدمات » مشاوره

مشاوره

خدمات | در تاریخ 25 آذر 1390 | 0 دیدگاه | 4031 بازدید | اشتراک گذاری

 

مشاوره

 

مشورت ادراک و هوشیاری دهد                    مشورت مر عقل را یاری دهد

                                                                                                                       مولانا

 

آیا تا کنون برای شما سوالهایی مثل من کیستم؟ استعدادهای واقعی من کدام است؟چگونه در روابط اجتماعی موفق تر باشم؟ و... پیش آمده است؟

در چنین شرایطی چگونه به سوالات خود پاسخ داده اید؟

آیا تا کنون دچار اضطراب، نگرانی، بی حوصلگی، وسواس و... بوده اید؟ در این صورت برای رفع آنها چه کرده اید؟ آیا افرادی را می شناسید که از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند و از ابراز نظر دوری کنند یا توانایی نه گفتن به درخواست های غیر منطقی دیگران را ندارند؟ فکر می کنید این عده برای رفع مشکلات خود، باید چه کنند؟ و آیا...

برای پاسخ به سوالهایی ینظیر آنچه مطرح شدو نیز برای غلبه بر مشکلات روزمره زندگی و سازگاری با محیط اجتماعی، شیوه های هدایت، پرورش و تربیت مناسب کودکان و نوجوانان و آماده کردن آنها برای تقبل مسئولیت های مهم فردی و اجتماعی، به تلاش و کوشش می پردازیم. اما گاه با مسائل و مشکلاتی روبرو می شویم که گره آنها به دست ما گوشوده نمی شود و اطلاعات و تجارب هریک از ما برای انتخاب بهترین تصمیم ها و دنبال کردن مناسب ترین راهها نا کافی است. در این صورت به سراغ دیگران می رویم تا از آنها مدد بگیریم و از راهنمایی و همفکری آنها بهره مند شویم.

 

از چه کسانی می توان کمک گرفت؟

افرادی که می توان از آنها کمک گرفت و همچنین روشهای یاری جستن با هم تفاوت دارند.در یک روش از نظر اطرافیان یعنی کسانی چون والدین، آموزگار، همسر یا افراد آگاه و با تجربه و به اصطلاح "کسانی که سرد و گرم روزگار را چشیده اند" استفاده می شود.

در روشی دیگر گفتگو با دوستان و بهره گرفتن از پیشنهادهای آنها مورد نظر قرار می گیرد. اما شیوه های دیگری که مدتهاست در جوامع پیشرفته از آن استفاده می شود و اخیرا هم در جامعه ما مورد توجه قرار گرفته مشاوره با متخصصان است. این متخصصان در رشته های مربوط به مشاوره و روانشناسی در دانشگاهها، مدارج و تجارب علمی لازم را کسب کرده اند و برای راهنمایی دیگران به منظور بهتر زیستن و کمک به آنها جهت رفع مشکلات و ناراحتی ها از مهارتهای لازم برخوردارند.

 

چرا مشاوره با متخصصان؟

در عصر حاضر زندگی با پیچیدگی های روز افزون همراه است و تصمیم ها باید به سرعت و دقت کافی گرفته شود. از همین رو برای آنکه از فرصتهای زندگی به بهترین شکل استفاده شود، به تربیت متخصصان خاصی اقدام شده تا افراد با مراجعه به آنها تصمیم های سرنوشت ساز را به شکل صحیح و منطقی بگیرند و مشکلات خود را بطور موثز حل نمایند. در اصطلاح تخصصی این روش را مشاوره و متخصصان مربوط را مشاور و کسانی را که برای مشاوره مراجعه می کنند مراجع می نامند.

 

مشاوره چیست؟

مشاوره رابطه چهره به چهره بین یک فرد متخصص با مراجع( مراجعان) است که طی آن مشاور با استفاده از علم و دانش و مهارت و تواناییهای خود به مراجع کمک می کند تا درک و شناخت بهتری از مسایل و موقعیت خود به دست آوردو به مطلوب ترین شکل از توانایی، استعداد و امکانات خود بهره بگیرد و قادر گردد در مواجهه با پیشامدها و مشکلات زندگی به گونه ای مناسب و عاقلانه تصمیم گیری کند. حاصل این فعالیت نه تنها کمکی به فرد مراجع برای رفع مشکلات اوست، بلکه رشد و تعالی شخصی و اجتماعی وی را نیز به همراه خواهد داشت.

 

مشاور کیست؟

مشاور فردی است که پس از تحصیل در رشته های علمی مربوط مثل روانشناسی یا مشاوره، توانایی یاری رساندن به مراجعان را پیدا کرده است. مشاور علاوه بر داشتن دانش و مهارتهای علمی، از نظر شخصی  و شخصیتی هم باید ویژگیها و شرایط خاصی داشته باشد. او زندگی و معنی آن را درک می کند به اصول حرفه ای خود پای بند است و به ارزشهایی نظیر اعتقاد به پاکی و توانایی انسان، امید به آینده، رازداری و حفظ اسرار، احترام به شخصیت افراد و پرهیز از پیش داوری نسبت به آنها، احساس تعهد در قبال دیگران ، مسئولیت پذیری نسبت به رفع نگرانی ها و مشکلات اشخاص و ... ، معتقد است.

 

مشاوره نشانه خردمندی است

 آشنا شدیم، به خوبی در میابیم که مشاوران اینک به طور اختصار با مشاوره، مشاوران و ... دارای صلاحیت به منزله یاورانی امین برای ما هستند و به ما کمک می کنند تا از زندگی بهتری برخوردار گردیم. در نظر داشته باشیم که مشاوره با مشاوران متخصص و بازگو کردن مشکلات نزد آنها می تواند عامل مناسبی برای پیشگیری از بروز ناراحتی ها باشد به همین سبب امروزه در فرهنگ بشری از جایگاهی والا برخوردار است و آن را نشانه زندگی خردمندانه دانسته اند همانگونه که حضرت علی (ع) فرموده اند:خردمند از مشاوره بی نیاز نیست.

 

مرکز مشاوره مهرآوران آماده ارائه خدمات مشاوره در زمینه های گوناگون ازدواج، تحصیلی، شغلی، خانوادگی، مدیریتی و ... می باشد.مشاورین و روانشناسان با تجربه این مرکز علاوه بر اخذ مدارج علمی از دانشگاههای کشور و کسب تجربه کافی همچنین عضو سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور بوده و از این سازمان دارای  مجوز رسمی فعالیت می باشند.

 

با یکی یا دو کس مشاوره کن              در اموری که تو خطر بینی

 

با یک آیینه پیش رو بینی                       با دو آیینه پشت سر بینی

 

                                                                                                                            سعدی